‘Uykusunda öldü’ denilmişti… İclal’in son görüntüleri ortaya çıktı

Olay, 25 Aralık günü öğlen saatlerinde Bağlar ilçesi Mevlana Halit Mahallesi’nde meydana geldi.

Bir apartmanın 7’ncı katında oturan Şimşek ailesinin bireyleri, 112 Acil Davet Merkezi’ni arayarak kızları İclal’in uyanmadığını söyledi. İhbar üzerine adrese polis ve sıhhat takımları sevk edildi.

Sağlık takımının yaptığı denetimde öldüğü belirlenen İclal Şimşek’in boynunda izler tespit etti.

Şimşek’in babası Kadri Koyun (44), annesi M.K. (39) ve kardeşleri Ö.K. (25) ile M.K. (16) Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliği takımlarınca gözaltına alındı.

İclal Şimşek’in cenazesi, otopsi için İsimli Tıp Kurumu’na götürüldü. Olay yerinde yapılan incelemede elde edilen kanıtlar, aile üyelerinin sözleri ve akabinde kendi itirafıyla Kadri Koyun, kızını konutta yalnızken uyuduğu sırada boğduğunu itiraf etti.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen aile bireylerinden Kadri Koyun tutuklandı, başkaları ise özgür bırakıldı.

‘HAZMEDEMEDİM, ÖLDÜRDÜM’

İclal Şimşek’in 2 yıl evvel evlenerek Mersin’e yerleştiği, eşiyle yaşadığı sıkıntıların akabinde tekrar babasının meskenine döndüğü belirtildi.

Zaman vakit kent dışına çıkıp kalan, daha sonra tekrar baba konutuna dönen İclal Şimşek ile ailesinin bu nedenle problemler yaşadığı bildirildi.

Kadri Koyun’un sözünde, kızının etraftan duyduğu kadarı ile alkollü yerlerde çalıştığını, daima konuttan kaçarak aylarca meskene gelmediğini, o akşam da vilayet dışına gideceğini söylemesi üzerine tartıştıklarını, tüm bu olanları hazmedemediğini ve öldürdüğünü söylediği bildirildi.

3 GÜN EVVEL ÇEKTİĞİ MANZARA ORTAYA ÇIKTI

Bu ortada İclal Şimşek’in 3 gün evvel paylaştığı son manzaraları ortaya çıktı. Şimşek’in, toplumsal medyadan paylaştığı görüntülerde, sözleri ‘Seni üzer dediler, halbuki ki ben sırtımı sana dayamıştım. Sen herkesi haklı çıkardın’ şiirine eşlik ediyor.

Otopsi süreçlerinin akabinde dayısı tarafından teslim alınan İclal Şimşek’in cenazesi Yeniköy Mezarlığı’nda toprağa verildi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir