Son Dakika: Yeniden Refah’ın Cumhur İttifakı’na katılmasının ardından Fatih Erbakan’dan ilk açıklama: Cumhurbaşkanlığı adaylık sürecimi bitirdim

AK Parti, MHP ve BBP’den oluşan Cumhur İttifakı’na Yeniden Refah Partisi de dahil oldu. Parti temsilcileri ittifak protokolünü imzalayarak YSK’ya teslim ederken, Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan’dan da birinci açıklama geldi.

“ERDOĞAN’LA UZLAŞMAYA VARDIK”

Erbakan şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanı ile kendilerinin daveti üzerine bugün saat 12.00’de bir ortaya geldik. Partimizin ittifak sürecinde başından itibaren talep ettiğimiz prensipler konusunda uzlaşmaya vardık. Bir kere daha destekleyenlere teşekkür ediyorum.

“ERDOĞAN GENEL MERKEZİMİZİ ZİYARET EDECEK”

Bizzat sayın Cumhurbaşkanı ile mutabakata varılmış oldu. Yeniden Refah Partisi olarak tüm seçim alanlarında kendi amblemizle Cumhur İttifakında seçime girme kararı almış bulunuyoruz. Cumhur ittifakı karşısında kümelenen blok, geçmişte yaşadığımız deneyimler ve telaffuzlar hasebiyle ülkemize yarar getirmeyecek bir bloktur. Bu blok ülkemize ve milletimize yarar sağlamayacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız önümüzdeki hafta salı ya da çarşamba genel merkezimize ziyarette bulunacak. Cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecimizi de sonlandırmış bulunuyoruz.”

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir