İyi Partili Ensarioğlu: Nasıl ki görevi başındaki memura hakaret etmenin cezası varsa, seçilmiş bir siyasetçiye şiddet uygulamanın da cezası olmalıdır!

İyi Parti Ortadoğu Siyasetleri Lideri ve Genel İdare Kurulu Üyesi Salim Ensarioğlu, hasta ve infazı yakılan mahpus yakınları için Kadıköy’de düzenlenen adalet yürüyüşünde eski HDP milletvekili HDP İstanbul İl Eş Başkanı Ferhat Encü‘ye polisin tokat atmasına ve DEVA Partisi üyelerinin İstanbul’da bıçaklı taarruza uğramasına reaksiyon gösterdi. Ensarioğlu, “Nasıl ki misyonu başındaki bir memura hakaret etmenin bir cezası varsa, seçilmiş bir siyasetçiye şiddet uygulamanın da bir cezası olmalıdır. Derhal gereği yapılmalıdır” dedi. 

Salim Ensarioğlu, polisin tokat attığı HDP İstanbul İl Başkanı Ferhat Encü’ye ve bıçaklı saldırıya uğrayan DEVA Partisi Kağıthane İlçe Teşkilatı üyelerine geçmiş olsun dileklerini iletti.

Ensarioğlu, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu tabirleri kullandı:

“İstanbul’da şiddete maruz kalan DEVA yetkililerine ve HDP İstanbul İl Eş Başkanı, eski milletvekili Ferhat Encü’ye tokat atılması asla kabul edilemez ve kınıyorum.

Nasıl ki misyonu başındaki bir memura hakaret etmenin bir cezası varsa, seçilmiş bir siyasetçiye şiddet uygulamanın da bir cezası olmalıdır. Derhal gereği yapılmalıdır.

DEVA Partisi’ne ve Ferhat Encü’ye geçmiş olsun.” 


TIKLAYIN | Polis, HDP İstanbul İl Eş Başkanı Ferhat Encü’ye tokat attı 

TIKLAYIN | Polisin tokat attığı HDP’li Encü: Bu tokat insanca ömrü savunan herkese, en başta da Kürt halkına atılmış bir tokattır

TIKLAYIN | DEVA Partisi İstanbul Vilayet Lideri Erol: Kağıthane ilçe teşkilatımızdan iki üyeye bıçaklı atak gerçekleştirildi

TIKLAYIN | DEVA Partisi: Yasal demokratik siyasetimize şiddetle karşılık verenlere hiçbir vakit pabuç bırakmayacağız

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir