Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan yoğun pazar programı

Antalya’da düzenlenen Ironman Türkiye yarışında erkeklerde Litvanya’dan Artyom Soloduha, bayanlarda İngiltere’den Jordan Matthews birinciliği elde etti. Antalya Belek Turizm Merkezi’ndeki Kadriye Beach Park’ın kıyısından başlayan yarışların startını, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu verdi.

Yüzme etabıyla başlayan yarışlarda 1.9 kilometre kulaç atan sportmenler, akabinde 90 kilometre pedal çevirerek EXPO 2016 alanına ulaştı. Yarışlar, The Land Of Legends içindeki koşu etabıyla tamamlandı. Bayanlarda Türkiye’den Melda Darvis ikinci, Çiğdem Tütüncü üçüncülüğü elde etti.

Ödül merasimine katılan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 85 ülkeden 1900’ü aşkın atletin çaba ettiği tertip sonunda dereceye girenlere mükafatlarını takdim etti. Kasapoğlu akabinde 2022 Avrupa Yaş Kümeleri Satranç Şampiyonası açılışına katıldı.

Kasapoğlu burada yaptığı konuşmada “Her bir branşta olduğu üzere satrançta da birbirinden pahalı atletleri ağırlamak gurur verici. 1 milyon 200 binden fazla lisanslı satranç atletimiz var. En fazla lisanslı atletimiz olan branştır. Satranç atletlerinin gücü ile dünyaya bakış açısı çok farklı” dedi.

Megasaray’da mükafatlar verildi

Antalya Megasaray Tenis Akademisi’nde gerçekleştirilen BNP Paribas Davis Cup Juniors ve Billie Jean King Cup Juniors Finalleri’nde kupalar sahiplerini buldu. Davis Cup Juniors’da Brezilya, Billie Jean King Cup Juniors’da ise ABD şampiyon oldu. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu dereceye giren atletlere mükafatlarını verdi. Ödül törenine ITF Başkanı David Haggerty, Türkiye Tenis Federasyonu Lideri Cengiz Durmuş da katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir