CHP’li Tanal: Erdoğan’ın Mardin’de yarın yapacağı miting için devletin, belediyelerin tüm imkanları kullanılıyor

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın Mardin’de yapacağı seçim mitingi için devletin, belediyelerin tüm imkanları kullanılıyor. Kayyum idaresindeki Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne ilişkin itfaiye araçları, AKP’nin seçim afişlerini asarken görüntülendi” dedi.

Tanal, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarınki Mardin mitingi öncesinde, Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne ilişkin itfaiye araçlarının mitinge davet eden afişlerin asılması için kullanıldığını açıkladı. İtfaiye araçlarının afiş ve bayrak asarken çekilmiş fotoğraflarını, toplumsal medya hesabında paylaşan Tanal, şu değerlendirmeyi yaptı:

“AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın Mardin’de yapacağı seçim mitingi için devletin, belediyelerin tüm imkanları kullanılıyor. Kayyum idaresindeki Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne ilişkin itfaiye araçları, AKP’nin seçim afişlerini asarken görüntülendi. Mardin’in sokak ve caddeleri de adım başı Erdoğan mitingi duyurusuyla donatıldı. Milletin parasına yazık günah! İBB Liderimiz Ekrem İmamoğlu’na yönelik siyasi operasyonun niyeti da belirli. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum atayarak, seçim sürecinde İBB kaynaklarından yararlanmayı planlıyorlar. Fakat gayelerine ulaşamayacaklar! Halk, kayyum prosedürüyle iradesini hiçe sayanlara seçimde gereken dersi verecektir. Mardin’de de kayyum imkanlarına karşın AKP sandıkta tokadı yiyecektir!”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir