Cengiz Ergün’den Ferdi Zeyrek’e İZBAN yanıtı

MANİSA (İGFA) – CHP’li Zeyrek’in açıkladığı İZBAN projesine göndermede bulunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Lider Adayı Cengiz Ergün, CHP adayı Ferdi Zeyrek’i açıkladığı projeleri üzerinden eleştirdi. Lider Ergün; “Geçen gün tekrar bir proje hazırlamış. Güleceğim tuttu. Aklıma geldikçe gülüyorum. Açıklamış. Sekiz Havuzunun önünden bindirip, İzmir’e havalimanına 15 dakikada götürecekmiş. Latife mısın sen ya? Sen İZBAN’ın ne olduğunu biliyor musun? Evvel onu soruyorum sana. Halkapınar’dan binip, Karşıyaka’ya ne kadar müddette gittiğini öğren bir? İkincisi bu İZBAN projesi senin projen olamaz. Oraya gidecek sınırı Devlet Demir Yollarıyla ortaklaşa çalışarak hayata geçirmek lazım. Sen Devlet Demir Yollarına gidip, bununla ilgili fizibilite raporunu aldın mı Ferdi Beyefendi? Aldın mı, konuştun mu? Hayalleri alıyor, hayalleri. Hayalleri satıyor” dedi.

MANİSA’DA 2.200’ÜN ÜZERİNDE SONDAJ VAR

Sondaj açıklaması üzerinden de Zeyrek’e yüklenen Lider Ergün, “Turgutlu’da bir açıklama daha yapmış. 220 tane sondaj var demiş Manisa’da. Ayda sadece 50-60 milyon lira çalışan sondajlara verdiğimiz elektrik parası. Manisa’nın tamamında sondaj sayısından bile haberi yok. 2.200’ün üzerinde sondaj var Manisa’da. 220 tane sondaj var diyor. Bir sıfır gitmiş yani. Latife üzere ya. Varsın söylesin. Palavra o kadar çok ruhlarına işlemiş ki, gözleri var görmüyorlar.

Allah’a çok şükür vatandaşlarım beni 3 sefer bu makama seçtiler. Hakkımızda her şey iyisi. Çiğ yemedik, çiğ süt içmedik. Bu vatanda, bu kentte büyüdük, bu kentte kazandık, bu kentte yatırımlarımızı yaptık, bu kentte nefes alıyor, bu kentin suyunu içiyoruz. Allah da bizi bu kentte inşallah Çatal’a götürsün. Ne diyeyim? Kirli siyaset maalesef birilerinin içine işlemiş. Sonuç prestijiyle ben tekrar vatandaşlarıma güveniyorum. Biz, hizmet adamıyız. Biz, hizmet etmek için geldik. Hizmetlerimiz ortada, bunu anlatmama gerek yok! O açıdan dün neysek bugün de O’yuz. Yarın da birebir olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir