Bursa Karacabey’de ‘gerçek belediyecilik’ sürecek

BURSA (İGFA) – Karacabey’de iki periyottur belediye başkanlığını yürüten ve 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak mahallî seçimlerde de bir kere daha Cumhur İttifakı’nınBelediye Lider Adayı olan Ali Özkan, yeni periyoda ait amaçlarını ve projelerini paylaştı.

Karacabey Atatürk Spor Salonunda düzenlenen lansman toplantısına; AK Parti MKYK Üyesi Önder Matlı, AK Parti İlçe Lideri Gültekin Saygısever,MHP İlçe Başkanı Ahat Şanlı,AK Parti kurucu İlçe Lideri Mehmet Salih Bağış, AK Parti ve MHP ilçe idareleri, muhtarlar, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Düzenlenen toplantıya 7’den 70’e Karacabeyli vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, tertipte sahneye çıkan Lider Ali Özkan, Karacabey’de ‘gerçek belediyecilik’ anlayışıyla yatırımların sürat kesmeden devam edeceğini belirterek, yeni periyotta Karacabey’in altın çağını yaşayacağını söyledi.

KARACABEY TARIM BİLİMLERİ VE TEKNOLOJİLERİ FAKÜLTESİ KURULACAK

Konuşmasında, tarımın ülkemizdeki en değerli merkezlerinden biri olduğunu anımsatan Özkan, Karacabey Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesini yeni devirde kente kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

Türkiye’nin bir zelzele ülkesi olduğunu anımsatan Özkan, “Deprem maalesef Türkiye’nin gerçeği. İlçemizde bina stoku açısından çok fazla riskli yapı yok. Fakat biz, Karacabey Belediyesi olarak bu hususta önlemli adımlar atmayı sürdürüyoruz. AKUT ile yaptığımız iş birliği sonucunda, Karaca Park içerisinde çağdaş bir eğitim merkezi yakında tamamlanmış olacak. Hayata geçireceğimiz Afet Farkındalığı Kompleksi kentimize bu manada değerli katkılar sağlayacaktır. Elbette temennimiz bunlara hiç gerek kalmaması fakat sarsıntı ülkesinde yer alan pozisyonumuz, bu biçim afetlere karşı şuurlu ve uyum içerisinde olmamızı gerektiriyor. Bu manada kentimizde zelzeleye dirençli rezerv yerleşim alanları kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

KARACABEY MERKEZİ ATIK SU ARITMA TESİSİ İNŞA EDİLECEK

Yeni yatırımlarla Karacabey’in geleceğinin sağlam temellerle inşa edildiğini aktaran Özkan, Bursa Büyükşehir Belediyesi, BUSKİ marifetiyle Karacabey’de yürütülen ve kentin 100 yıllık muhtaçlığına karşılık verecek altyapı çalışmalarının akabinde, Karacabey’e arıtma tesislerinin inşasının da süratle devam ettiğini söylerken, yeni devirde Karacabey Merkezi Atık Su Arıtma Tesisini de kente kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

Karacabey’de bu yıl 12’ncisi düzenlenen Besin, Tarım ve Hayvancılık Fuarının, Türkiye’nin dört bir yanından üretici ve çiftçilerin katılımıylabüyük ilgi gördüğünü aktaran Özkan, “Bizler, Karacabey’i her manada daha ileri götürebilmek için çalışıyoruz. Kentimizde düzenlenen tertiplere ilgi her geçen gün daha da artıyor ve yeni alanlara gereksinim duyuluyor. Bu noktada çok daha geniş kapasiteye sahip fuar ve aktiflik alanını Karacabey’e kazandırmak istiyoruz” dedi.

KARACABEY LONGOZU VE IHLAMUR ORMANLARI ULUSAL PARKI KENTE KATKISINI SÜRDÜRECEK

Başkan Ali Özkan, 3T vizyonunun kıymetli kesimlerinden biri olan turizmle ilgili çalışmaları yeni devirde de sürat kesmeden sürdüreceklerini tabir ederken, Karacabey Longozu ve Ihlamur Ormanları Ulusal Parkı ile Karacabey’in turizm pastasından daha fazla hisse almaya devam edeceğini tabir etti.

KIRSALA DÖNÜŞ TEŞVİK EDİLECEK

Özellikle pandemi sürecinden sonra Türkiye’de kırsala dönüşün hızlanmaya başladığını anımsatan Özkan, “Karacabey’imiz, güçlü coğrafyasında organik ve doğal tarım faaliyetleri ile bir üretim merkezi pozisyonumda. Ayrıyeten 23 kilometrelik Türkiye’nin en uzun doğal kumsalı, Marmara Denizi’ne olan kıyıları ve çabucak yanı başımızdaki longoz ormanı, ıhlamur ormanı ile sağlıklı ve doğal ömür için ülkü kentlerden biri. Bilhassa pandemi sürecinden sonra, alternatif turizmin yaygınlaşması ile kentimize olan ilgi de her geçen gün daha da artmaya başladı. Bu manada biz de kırsal yerleşim alanlarımızı daha da genişleterek, kırsala dönüşü teşvik etmeyi hedefliyoruz. Bunu yaparken de kırsal turizm alanlarıyla ilgili yeni rotalar da oluşturacağız” diye konuştu.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile gereksinim sahibi vatandaşların her an yanlarında olmaya devam ettiklerini vurgulayan Özkan, yeni devirde kente rehabilitasyon ve yaşlı bakım merkezi kazandırmayı hedeflediklerini de söyledi.

Başkan Özkan, sporun ve atletin kenti Karacabey’de, 7’den 70’e tüm vatandaşları spora yönlendirmek ve spora teşvik etmek gayesiyle spora yönelik yatırımlara yeni devirde de devam edeceklerini söylerken, bu noktada kente okçuluk kompleksi kazandırmayı hedeflediklerini tabir etti.

Son yıllarda sporla da anılan ve spora verilen dayanaklar sayesinde, pek çok branşta Türkiye’de değerli başarılarla isminden kelam ettiren Karacabey’in spor yatırımlarının bununla da sonlu kalmayacağını ve yarı olimpik yüzme havuzunu da yeni periyotta kente kazandırmak istediklerini belirten Lider Özkan, Karacabey’de hayata geçirdikleri gençlik merkezinin büyük ilgi gördüğünü anımsatarak, yeni devirde kente dijital gençlik ve spor merkezi kazandırarak, bu mevzuda atılımlara devam etmeyi hedeflediklerini kaydetti.

GENÇLER TEKNOLOJİ ATÖLYESİNDE GELECEĞİ ŞEKİLLENDİRECEK

Öte yandan Karacabey’in 3T vizyonunun kıymetli modüllerinden biri olan teknolojik yatırımlar noktasında da çalışmalara devam ettiklerini söz eden Özkan, güçlü Türkiye yolunda teknoloji üreten ve geliştiren gençlere muhtaçlık duyulduğunu, bu noktada da genç mühendisler ile öğrenciler için teknoloji atölyesi ve kuluçka merkezini Karacabey’e kazandıracaklarını söyledi.

Özkan, Karacabey Belediyesi olarak iş dünyasına adım atmaya hazırlanan gençlere de meslek buluşmaları ve rehberlik araştırmaları hizmeti ile takviye olmayı hedeflediklerini söylerken, ülkemizin geleceğine nitelikli iş gücünü kazandırmak için çalışmalarını sürdüreceklerini kaydetti.

Tarıma dayalı endüstrisiyle esaslı bir geçmişi bulunan ve sahip olduğu geniş coğrafyasında, yaygın ziraî faaliyetlere ve bereketli topraklara konut sahipliği yapan Karacabey’de çok sayıda eserin yetiştiğini anımsatan Özkan, bilhassa Karacabey’in domates, defne, kırmızı biber, soğan, saç tava, ıhlamur ve mihaliç peyniri üzere lezzetlerinin, yöresel eser pazarı ile geleceğe taşınacağını söyledi.

Düzenlenen lansmanda projelerini açıklayan ayrıntılı bir formda açıklayan Karacabey Belediye Bşakanı Ali Özkan, sonrasında vatandaşlarla bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir