Altan Sancar’dan Soner Yalçın’a: Mithat Sancar’ın oğlu değilim, baltayı taşa vurdun, mesleği bırak

Odatv’de Hürrem Elmasçı takma ismiyle yayınlanan ve sitenin sahibi Soner Yalçın tarafından kaleme alındığı ileri sürülen köşede bir mühlet evvel muhafazakar bir partinin yöneticisiyle ilgili bir kaset olduğu ileri sürüldü. Soner Yalçın bu yazıyı toplumsal medya hesabından “Vekilin eşcinsel kaseti” diye paylaştı.

Diken’in Ankara Temsilcisi Altan Sancar bu paylaşımı alıntılayarak “Soner Yalçın açık ve net olarak muhalefete operasyon çekiyor. Evvel CHP’yi denedi, artık de ÂLÂ Parti’yi deniyor. Medyada her gazeteciyi zan altında bırakacak şeyler yapıyor. Evet, o kişinin ismi Soner Yalçın” dedi.

Bu paylaşım üzerine ‘Hürrem Elmasçı’ yeni bir yazı yazdı. Altan Sancar’ın Mithat Sancar’ın oğlu olduğu ileri sürülen yazıda şu tabirler yer aldı: “HDP Eş Başkanı Mithat Sancar’ın oğlu kelamda gazeteci Altan Sancar, tweet’ler attı, görüntüler çekti. Halbuki bu yazı İYİP’e yapılacak komploymuş! Yazımda İYİP ismi hiç geçmedi, Altan Sancar nereden bu bilgiye ulaşmış bilmiyorum. Hemşehrisi bir siyasetçi üzerinde polemik yapılmasın diye mi İYİP ismini yazdı, anlayamadım! Bir de toplumsal medyada FETÖ grubu var. Altan Sancar’ın yazısını pek beğenmişler, onlar da koro halinde İYİP’e komplo kurulduğunu yazıyorlar.”

Takma isimle bu satırları yazdığı tez edilen Soner Yalçın da kendi toplumsal medya hesabından yazıyı “Mithat Sancar’ın oğlu yazdı. FETÖ dayanak verdi. İYİP komplosuymuş” kelamlarıyla paylaştı.

Altan Sancar, kendisine yöneltilen suçlamalar üzerine şu açıklamayı yaptı:

“Gel Soner seninle bir oyun oynayalım. Ben sana gazetecilik öğreteyim, sen de gazetecilik oyununa o denli devam et.

1- Ben Mithat Sancar’ın oğlu değilim. Benim babam DSİ emeklisi bir emekçi.

2- HDP ile CHP ortasında kuryelik yapıyormuşum. Vurduğum yerden hoş ses gelmiş ki telaşla Google araması yapmışsın, ‘Sancar’ın oğlu ise bu türlü desem olur’ demişsin.

3- Sen seversin aileyi bir yerlere karıştırmayı. Yazında hayat arkadaşım Duygu’nun çalıştığı yeri ima etmişsin. Eşim Çankaya Belediyesi’nde öğretmen. Biz 7 yıl evvel tanıştık, 6 yıl evvel evlendik. His belediyede 10 yıldan fazla bir müddettir çalışıyor.

Soner, sana tavsiyem bugün mesleği bırak. Baltayı üzücü taşa vurdun, kurduğun plan da elinde patladı. Sonla hoş saçmaladın.”

SONER YALÇIN TWEET’İNİ SİLDİ

Yalçın, Sancar’ın karşılığının akabinde tweet’ini sildi. Bunun üzerine Altan Sancar reaksiyon gösterdi:

“Niye siliyorsun tweet’ini? Sen benim kendi halinde emeği ile hayatını kazanan, ayakta duran ve kendi liyakati ile işe giren eşimi yazına meze edecek kadar pisliksin.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir